
prof. AM dr Janina Tatarska
Dyplom studiów wyższych w specjalności teoria muzyki uzyskała w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu w 1980 roku. W latach 1981-1983 odbyła studia doktoranckie w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie muzykologii otrzymała w 1990 roku na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu na podstawie rozprawy „Łucjan Kamieński – muzykolog, kompozytor”(promotor: prof. dr hab. J. Stęszewski). Od 1993 roku kieruje Zakładem Teorii Muzyki w Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie zatrudniona jest na stanowisku profesora AM. Organizuje ogólnopolskie i międzynarodowe konferencje naukowe.
Przez wiele lat działała jako redaktor naukowy w Wydawnictwie Akademii Muzycznej w Poznaniu.
W latach 1996-2002 aktywnie uczestniczyła w pracach Rady Wyższego Szkolnictwa Artystycznego przy Ministrze Kultury. Współpracowała także z Towarzystwem Muzycznym im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.
Przez wiele lat pełniła funkcję jurora Ogólnopolskiego Konkursu Prac Magisterskich Absolwentów Akademii Muzycznych w Gdańsku. Uczestniczy jako koordynator w pracach naukowych i artystycznych Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Współpracuje z wieloma instytucjami muzycznymi jako wykładowca, prowadzi koncerty i warsztaty muzyczne.
Podejmuje badania dotyczące polskiej kultury muzycznej XIX i XX wieku, środowiska kompozytorskiego Poznania w XX wieku oraz polskiej muzyki fortepianowej. Opublikowała ponad 80 artykułów o zasięgu krajowym i międzynarodowym oraz wiele haseł encyklopedycznych – w MGG, Encyklopedii Muzycznej PWM i in. Brała udział w kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych w Polsce i zagranicą. Prowadziła wykłady i seminaria w zakresie teorii muzyki w USA i we Włoszech.



Pozostali członkowie:
Magdalena Piotrowska
Przewodnicząca
Magdalena Piotrowska (*1989). Pochodzi z Kalisza, gdzie ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną im. H. Melcera w klasie rytmiki i fortepianu oraz I Liceum Ogólnokształcące im. A. Asnyka. Studentka roku dyplomowego studiów II stopnia o specjalności Teoria Muzyki w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych na kierunku Menadżer Kultury w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Jej obszary badawcze koncentrują się na muzyce polskiej XX wieku, w szczególności wokół twórców podejmujących dialog z tradycją. Działa w Kole Artystyczno-Naukowym Studentów Kompozycji i Teorii Muzyki AM Poznań, współtworząc wydarzenia muzyczne. Zajmuje się także działalnością pedagogiczną z zakresu teorii muzyki oraz prowadzi zespół chóralny dla tych, którzy lubią pomuzykować.
Radosław Mateja
Skarbnik
Radosław Mateja - urodził się w 1991 r. Ukończył studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie kompozycji prof. Zbigniewa Kozuba oraz w klasie organów prof. Elżbiety Karolak. Obecnie kontynuuje naukę na poznańskiej uczelni na studiach magisterskich (kierunek-kompozycja). W 2010 r. ukończył z wyróżnieniem POSM II st. w Poznaniu na ul. Solnej, gdzie spędził 12 lat - w szkole podstawowej oraz gimnazjum i liceum. Jego największym osiągnięciem jest III miejsce wyróżnienie na Transatlantyk Instant Composition Contest 2013 – międzynarodowym konkursie improwizacji fortepianowej do filmu, w ramach festiwalu Transatlantyk, przyznane przez międzynarodowe jury pod przewodnictwem Leszka Możdżera. Ponadto uzyskał on wyróżnienie na tym samym konkursie w roku 2011. Jego utwory były wykonywane nie tylko w ramach koncertów szkolnych, czy akademickich, ale również m.in. na festiwalach "Poznańskiej Wiosny Muzycznej", Festiwalu Nauki i Sztuki, koncertach z cyklu "Moja Muzyka" w CK Zamek,w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego, na starym rynku w Poznaniu, czy na Spotkaniach Młodych Lednica2000 oraz w innych miastach Polski.
As. Ewa Fabiańska
Opiekun Naukowy
Ewa Fabiańska-Jelińska- kompozytorka, muzykolog, improwizatorka.
Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Toruniu w klasie kompozycji Magdaleny Cynk. W 2011 roku sfinalizowała studia licencjackie z zakresu muzykologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dwa lata później uzyskała dyplom magisterski z kompozycji z wyróżnieniem (klasa prof. Zbigniewa Kozuba) w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Od 2012 roku kontynuuje naukę kompozycji w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu pod kierunkiem prof. Reinharda Kargera.
Konsultowała swoje utwory z następującymi kompozytorami: E. Alandia, Z. Bargielski, M. Blake, M. Jasiński, K. Kiełb, E. Knight, J. Kordaczuk, M. Lasagna, W. Niedziela, J. Rychlik, T. Wielecki, F. Zandona and L. Zielińska i inni.
Stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Torunia i Stypendium Miasta Poznania; laureatka programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska 2012 oraz programu stypendialnego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2012/2013. W ramach projektu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zamówienia kompozytorskie" (2012) jej kompozycja "Offenbarungen und Eingebungen" została wydana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne i wykonana przez Orkiestrę Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal (2013). Współpracowała także z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej.
Jej utwory były wykonywane na wielu koncertach i festiwalach o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich "Probaltica", Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka w Starym Krakowie", Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Poznańska Wiosna Muzyczna", cyklu koncertów poświęconych pamięci Jana Pawła II "Pięciolinia dla Papieża", koncertu zorganizowanego w ramach obchodu Roku Chopinowskiego 2010 w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni oraz w ramach Międzynarodowego Roku Astronomii 2009 (Dwór Artusa, Toruń). Wiele utworów wykonanych zostało również na koncertach kompozytorskich, organizowanych w innych krajach europejskich, np. w Czechach (Cultural Center Zahrada w Pradze, Cultural House Bakala w Brnie), na Słowenii (Slovenian Chamber Music and its European Parallels w Ljubljanie), w Austrii ("Marathon V" w Wiedniu), w Holandii (Tuinzaal van de Burtch w Lejdzie), a także w Stanach Zjednoczonych (Project 21, Bass Music Center, Oklahoma City University).
Kompozytorka tworzy muzykę do animacji, filmów oraz musicali. Jej utwory były wykonywane podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "KON-TEKSTY", Festiwalu 18. Ogólnopolskiego Biennale Sztuki Dziecka, Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych "Animator" (wykonywanie muzyki na żywo do animacji wraz z poznańskim zespołem ANIMATIC). Artystka uczestniczyła także w warsztatach przeznaczonych dla kompozytorów, filmowców, animatorów, fotografików, artystów sztuk wizualnych m.in. Interdyscyplinarny Plener Artystyczny w Wołkowi w Bieszczadach "Kolor dźwięku - dźwięk koloru", w Warsztatach dla Kompozytorów i Animatorów Sztuki Sztuka dla dziecka - "Tradycja we współczesności", warsztatach dla kompozytorów, animatorów i filmowców organizowanych przez Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, warsztatach w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Filmowej "Transatlantyk". Była uczestniczką Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach, Ogólnopolskich Warsztatów z Improwizacji w Poznaniu (wykładowcy: amerykańscy kompozytorzy, muzycy jazzowi - Hamid Drake, Michael Blake), Letniej Akademii Muzyki we Wrocławiu i w Krakowie.Jest laureatką licznych konkursów kompozytorskich w kraju i za granicą, m.in.: III nagrody Konkursu Kompozytorskiego im. Mariana Gordiejuka dla uczniów szkół muzycznych II stopnia (organizowanego przez Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, 2007), I i II miejsca w konkursie kompozytorskim na utwór perkusyjny, organizowany przez Oklahoma City University (Margaret E. Petrea College of Performing Arts, Oklahoma City, USA, 2010) oraz I nagrody w IX Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Ochlewskiego za utwór "Miniatures sonoristiques" na puzon preparowany solo (2011), organizowanego przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Jest także finalistką Konkursu Kompozytorskiego, organizowanego w ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego w Gdyni (2009), Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego "Gramodeska" w Pradze (2011), laureatką wyróżnienia w V Ogólnopolskim Konkursie Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej "Srebrna Szybka" (2012) oraz IV Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego KM Związku Kompozytorów Polskich im. Z. Mycielskiego (2013).
Jest członkiem Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich.
Zarząd:

Joanna Wabik
Urodzona w 1985 roku. Studentka Rytmiki na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej (2009) oraz Rytmiki w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie (2008). Wraz z Katarzyną Jakubowską współtworzy artystyczną grupę might, która zadebiutowała w świecie sztuki podczas I edycji Fresh Zone w ramach festiwalu sztuk wizualnych Art Boom w Krakowie (2010). Zrezalizowany został wówczas projekt interaktywnej instalacji w przestrzeni publicznej "Chmury". Współautorka kolejnych projektów: przestrzenno dźwiękowej instalacji "Co w trawie piszczy" zrealizowanej w pejzażu dźwiękowym Białegostoku (2011) oraz instalacji dźwiękowej "Ptasie Radio" wybranej do realizacji w przestrzeni miejskiego parku podczas 9 przeglądu sztuki Survival we Wrocławiu(2011).

Małgorzata Pawłowska
Teoretyk muzyki, wykładowca Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz pracownik Wydawnictwa tejże uczelni. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Zbąszyniu, oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Poznaniu. W 2012 roku obroniła pracę magisterską pt.: „Koncert skrzypcowy” Jana Astriaba. Idea, strategia, konkretyzacja.
Obecnie także studentka filologii duńskiej w Katedrze Skandynawistyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.
Jej największą pasją są podróże; czas wolny poświęca na naukę języków obcych, fotografię.
Sylwia Kuczyńska
Sylwia Kuczyńska (ur. 27.04.1990 w Białymstoku) ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Białymstoku na akordeonie oraz II stopnia na wydziale rytmiki. Obecnie jest studentką I roku studiów II stopnia muzykologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, teorii muzyki na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz Public Relations na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół kwestii psychologii muzyki oraz muzyki dla dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci nie kształconych muzycznie. Poza aktywnością akademicką czynnie uczestniczy w działalności Europejskiego Forum Studentów AEGEE-Poznań. Jest wolontariuszem Filharmonii Poznańskiej im. Tadeusza Szeligowskiego. Współpracuje ponadto z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Weronika Nowak
(ur. 1989) – Studentka Teorii Muzyki na Akademii Muzycznej w Poznaniu i Muzykologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza. W roku 2011 uzyskała stopień licencjata, obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Jest członkiem uczelnianego Koła Artystyczno-Naukowego Studentów Teorii Muzyki i Kompozycji. Do obszaru jej głównych zainteresowań należy muzyka XX i XXI wieku, problematyka technik kompozytorskich, a zwłaszcza estetyka muzyki.

Tomasz Citak
Urodził się 1 maja 1988 roku w Nowym Sączu. Od 7 roku życia rozpoczął naukę gry na skrzypcach. W roku 2012 obronił tytuł magistra sztuki w specjalności skrzypce na wydziale instrumentalnym w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec prof. Mariusza Dereweckiego i dr Jakuba Haufy. Obecnie jest studentem drugiego roku w klasie kompozycji prof. Janusza Stalmierskiego.


Ewa Saczko
Urodzona w Koszalinie. Tam ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Grażyny Bacewicz. Obecnie jest na drugim roku kompozycji w klasie profesora Janusza Stalmierskiego. Muzykę postrzega jako coś bardzo osobistego. Jest ona dla niej językiem wyrażającym świat widziany oczami kompozytora, jego stany psychiczne i wewnętrzne odczucia. Jej ulubionymi kompozytorami są Karol Szymanowski, Dymitr Szostakowicz, Allan Petersson.
Weronika Jarzyńska
Urodziła się 30 lipca 1988 w Poznaniu. Absolwentka Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza oraz studiów licencjackich na specjalności Rytmika w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (2010). Obecnie studentka Teorii muzyki na tej uczelni i Etnolingwistyki na poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Studiowała również Rytmikę w Universität für Musik und darstellende Kunst Wien w Wiedniu w ramach programu stypendialnego Erasmus.

Oktawia Prokurat
(ur. 28.04.1990 w Szczecinie) ukończyła Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. M.Karłowicza w klasie fortepianu mgr Krystyny Filipowskiej. W 2012 roku uzyskała dyplom licencjacki z kompozycji w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz w Wyższej Szkole Bankowej na kierunku Informatyka i Ekonometria (specjalność Grafika i Multimedia). Obecnie jest studentką II roku studiów magisterskich na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki, w klasie kompozycji prof. Zbigniewa Kozuba. Ponadto pracuje jako Młodsza Specjalistka Baz Danych w firmie Genpact. W kręgu jej zainteresowań znajdują się poszukiwania sonorystyczne, przetwarzanie elektroniczne dźwięku, poszerzanie wiedzy z zakresu funkcjonowania programów i systemów operacyjnych.

Paulina Zujewska
Wiceprzewodnicząca
(w przygotowaniu)
Marta Beszterda
Urodzona 19 lipca 1990r. w Poznaniu. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Kurpińskiego oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecnie studentka II roku teorii muzyki na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz V roku prawa na poznańskim Uniwersytecie im. A. Mickiewicza. Współpracuje z Fundacją im. Zygmunta Noskowskiego, organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej ‘Muzyczne Przestrzenie’. W zakres jej zainteresowań naukowych wchodzi przede wszystkim muzyka XIX i XX wieku, a zwłaszcza konteksty historyczne i społeczno-polityczne w twórczości muzycznej. Związana z Chórem Kameralnym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu ‘Musica Viva’.


